Eternal Heart - kalp hastalığı neden olur?

Kalp sağlığı, Eternal Heart güvenilir mi yaşam tarzından diyete ve aile tıbbi geçmişine kadar birçok faktörden etkilenir. Genellikle bunların kombinasyonu kalp hastalığının gelişmesine yol açabilir. Kalp hastalığının başlıca nedenlerini düşündüğümüzde, birlikte bu hastalıkları geliştirme riskini artıran bir dizi risk faktörünü düşünmek zorundayız.

Eternal Heart nedir, güvenilir mi, şikayet, fiyatı

Bu risk faktörleri nelerdir ve bunlar hakkında ne yapabiliriz? Onları izleyelim!

Ne kalp hastalığı neden olur Eternal Heart? Dikkate alınması gereken risk faktörleri

Eternal Heart güvenilir mi arter hastalığı genellikle koroner arterlerin duvarlarında yağ birikintileri oluşması ve kalbe kan akışını engellemesi nedeniyle gelişir. Bunun olma şansını artıran koroner kalp hastalığı için risk faktörleri:

 • Sigara içmek (ayrıca pasif sigara içmek). Sigara içmek sadece kalp hastalığı için bir risk değildir, kalıcı olarak bırakmanın birçok faydası vardır. Burada bırakmak için yardım alabilirsiniz.
 • Yüksek kolesterol. Koroner kalp hastalığı için en önemli risk faktörlerinden biri kanda çok fazla kolesterol bulunmasıdır *. Neyse ki, kolesterolünüzü düşürmek için çok şey yapabilirsiniz. Bol miktarda uzman tavsiyesi bulacağınız kolesterol düşürücü başlangıç paketimizi indirin.
 • Hareketsiz yaşam tarzı. Ayağa kalkıp hareket ederseniz, Eternal Heart temiz havada ve güneşte hemen daha iyi hissedeceksiniz ve kalbiniz için de iyi olacaksınız. Burada" sağlıklı yaşam tarzı " bölümünde keyifli egzersiz planlarını okuyabilir, deneyebilirsiniz.
 • Artan kan basıncı. Kan basıncı, kanın vücutta dolaştıkça kan damarlarının duvarlarına uyguladığı kuvvetin değeridir. Zamanla, yüksek tansiyon kalbin kan pompalamada daha az etkili olmasına neden olabilir **. Kan basıncı seviyenizi korumak için kılavuzumuzu burada bulabilirsiniz.
 • Aşırı kilo ve obezite. Kilonuz önerilenden yüksekse, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol gibi ek risk faktörlerine sahip olma olasılığınız daha yüksektir. Burada bmı'nizi hesaplayabilir (ve nasıl azaltacağınıza dair ipuçları alabilirsiniz).
 • Diyabet. Diyabetiniz varsa, durumunuzu kontrol etmek için elinizden gelen her şeyi yapmanız önemlidir ve ayrıca koroner kalp hastalığı için diğer risk faktörleri hakkında da bir şeyler yapmalısınız. Burada diyabetle nasıl yaşayacağınıza dair tavsiyeler bulabilirsiniz.
 • Ailede koroner arter hastalığı. Yakın bir aile üyesine Eternal Heart koroner arter hastalığı teşhisi konulursa, hastalığı geliştirme olasılığınız daha yüksektir. İngiliz
 • Kalp Vakfı'na göre, yakın kadın akrabanıza 65 yaşın altında teşhis konulduysa daha yüksek risk altındasınız. Yakın bir erkek akraba durumunda, aynısı 55 yaşından önce de geçerlidir.

Kalbinize nasıl bakacağınıza dair hızlı ipuçları

Bunlar koroner kalp hastalığı için risk faktörleridir Eternal Heart güvenilir mi. Kalbinizi korumak için hangi olumlu adımları atabilirsiniz?

 • Kötü alışkanlıklarından kurtul! Sigarayı bırakın ve çok fazla alkol almadığınızdan emin olun.
 • Mümkün olduğunca çok hareket edin! Haftada en az 150 dakika egzersiz yapmaya çalışın, yani 5x30 dakikalık kardiyo eğitimi. Kardiyo eğitimi bisiklete binme, koşma ve kürek çekmeyi içerir. Haftada iki kez çeşitli, Eternal Heart tüm vücut kuvvet antrenmanı ile takviye etmek daha da iyidir.
 • Rahatlamaya çalış. Parkta yürüyüşe çıkın, yoga yapın, çay içip en sevdiğiniz diziyi izleyin - her gün kendinize birkaç dakika ayırın.
 • Diyetiniz dengeli olmalı! Bu yararlı makalenin yardımıyla kişiselleştirilmiş bir diyet geliştirebilirsiniz.

İşte başlıyoruz: koroner kalp hastalığı için tüm önemli risk faktörleri tek bir yerde. Kalp-sağlıklı yaşam tarzı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, e-bültenimize abone olun veya kolesterol düşürücü başlangıç paketimizi indirin. Başarılar!

 
 
 

Speak Up


Student Corner: We encourage our student members to submit articles for each issue. Articles can be an experience the student's have had, observations or opinion. Let the members hear from the future family physicians.
 
Resident Corner:Residents are encouraged to submit articles about their residency experience, tips for other residents and traditional journal articles if they meet the criteria.
 
News in Brief: The "news in brief" section of the magazine welcomes announcements from members including awards as well as events to name to a few.

Member Login

c832ce10f9dc26097d87c193a5154ae0